XXI Dzień Papieski – wolontariat, zbiórka i kremówki!

W niedzielę, 10 października b.r. odbył się XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się!”. Podczas tego dnia w całej Polsce przypominano i propagowano nauczanie i dziedzictwo św. Jana Pawła II. Odbywały się również w parafiach zbiórki pieniędzy na fundusz stypendialny dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.

W niektórych parafiach, od kilku już lat, w tym także w parafii św. Józefa, z którą bardzo dobrze współpracuje nasza Szkoła, oprócz samej zbiórki, rozprowadzano także „kremówki papieskie” jako cegiełki na tenże, wyżej wymieniony cel.

W tym roku bardzo licznie, ochotnie i skutecznie pomogło Szkolne Koło Wolontariatu „JEDYNKA” ( w sumie 33 wolontariuszy z klas VII-ch i VIII-ych naszej szkoły) wraz z wolontariuszami z V LO w Kielcach. Wielu z nich, bardzo radosnych, można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Bardzo dziękujemy Wszystkim Ofiarodawcom, którzy złożyli dar pieniężny, czy „zakupili” bardzo smaczne kremówki (każdy zaś z wolontariuszy miał okazję za darmo poczęstować się smakowitą kremówką). Wszystkie dwa tysiące kremówek rozeszło się szybciej, niż się spodziewaliśmy.

Udało się – dzięki ofiarności tak wielu ludzi – zebrać w tym dniu, na fundusz stypendialny, który stanowi żywy pomnik dla św. Jana Pawła II: 12 343 zł (Dziękujemy, BÓG zapłać!).

Dziękujemy Wszystkim naszym drogim Wolontariuszom, za poświęcony czas i radosną posługę. Bez Was i bez waszego zaangażowania ten Dzień Papieski nie byłby tak bogaty i obfity w składane dary.

Wielkie BÓG ZAPŁAĆ w imieniu zdolnej i niezamożnej młodzieży!

ks. Konrad Walerczak,
ks. Dariusz Węgrzyn