Biblioteka on-line

KRÓTKA INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z ZASOBÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ PRZY POMOCY

PROGRAMU BIBLIOTECZNEGO MOL NET+

1. Biblioteka szkolna wykorzystuje do obsługi czytelników Program Biblioteczny MOL NET+.

2. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły, którzy na użytek dziennika elektronicznego podali swoje maile, mogą na ich podstawie korzystać z zasobów biblioteki on-line.

3. Na stronie szkoły znajduje się zakładka, dzięki której można wejść do katalogów biblioteki.

4. Do logowania się konieczne jest podanie tego samego maila, którym czytelnik posługuje się podczas korzystania z dziennika elektronicznego – ikonka z kluczykami w prawym górnym rogu.

5. Czytelnik, który chce sprawdzić, czy poszukiwana przez niego książka znajduje się w naszej bibliotece, może skorzystać z katalogu on-line – okienko w środkowej części.

6. W celu uszczegółowienia danych o książce korzystamy z podpowiedzi po prawej stronie, np. autor, tytuł itd.

7. Po uzyskaniu informacji, że dana książka znajduje się w zbiorach naszej biblioteki istnieje możliwość zamówienia jej on-line i odebrania następnego dnia w szkole – okienko na dole „zamów”.

8. Przy problemach można wykorzystać podpowiedź – ikonka ze znakiem zapytania w górnym prawym rogu lub poprosić bibliotekarza o pomoc.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej on-line 🙂

Kliknij, aby przejść do biblioteki on-line