Wolontariackie odwiedziny u trzech seniorek

W miesiącu kwietniu, z inicjatywy DCW w Kielcach powstała nowa inicjatywa wolontariacka „Herbata, kawa u seniora”, która miała umożliwić młodym wolontariuszom spotkać się z przy wodzie, herbacie, czy kawie z seniorami żyjącymi obok nas, obok, na przykład naszej SP nr 1.

Naszym Dzielnym Wolontraiuszom i Wolontraiuszkom udało się odwiedzić trzy seniorki z naszych osiedli Bocianka i Szydłówka Górnego, które z wielką radością i wzruszeniem spotkały się na rozmowie z naszą młodzieżą.

Trzy Panie, Aniela, Alfreda i Stanisława w rozmowie w Wolontariuszami podzieliły się częścią historii swojego długiego, bogatego w doświadczenia życia. Odpowiadały na pytania naszych młodych. Udzieliły im kilka mądrych rad, zachęciły na nauki, szczególnie nauki języków obcych. Pogratulowały i podziękowały Wolontariuszom ich empatycznej postawy wobec osób starszych, ich zaangażowania w pomoc potrzebujących.

Podsumowując jednym zdaniem wszyscy zostaliśmy ubogaceni jasnym przekonaniem, że warto spotykać i pomagać ludziom w każdym wieku, ucząc się od starszych mądrości życia.

Szkolne Koło Wolontariatu „Jedynka”,

Ks. Konrad Walerczak