„Jesień w Parku Staszica” – warsztaty plastyczne

Czy jesień była ulubioną porą roku patrona naszej szkoły – Stanisława Staszica? Nie wiadomo. Wiadomo jednak, że bogactwo jesiennych barw, kształtów liści, koloru wody w stawie i jesiennych kwiatów starali się odtworzyć uczestnicy warsztatów plastycznych prowadzonych przez panią Agatę Szrek, która gościła w naszej szkole 11 października 2021 r. Warsztaty zorganizowały – p. Iwona Kościelecka i s. Faustyna Czajkowska. Z właściwą sobie pogodą ducha Pani Agata, przeniosła naszych uczniów w niezwykły świat sztuki. Tym razem nasi uczniowie pod jej kierunkiem tworzyli kompozycje przestrzenne. Kompozycja przestrzenna powstaje w myśl nowej zasady rzeźby, która współistnieje z przestrzenią, otacza ją i przenika. Tematem prac plastycznych była „Jesień w Parku Staszica”. Dzieci świetnie się bawiły a pani Agata dbała o to, by układ elementów powstających prac tworzył harmonijną całość. Składamy serdeczne podziękowania kierownictwu, pani Agacie Szrek i wszystkim pracownikom Świetlicy Środowiskowej 4 Kąty za zawsze otwarte dla nas drzwi i serca!

Iwona Kościelecka
s. Faustyna Czajkowska