TYDZIEŃ KULTURY ANTYCZNEJ NA KATECHEZIE

Najmłodsi Uczniowie naszej szkoły, na katechezie włączyli się w obchody TYGODNIA KULTURY ANTYCZNEJ. Klasa 2a wzięła udział w „Greckich warsztatach” prowadzonych przez kierownika Biblioteki Szkolnej – Panią mgr Renatę Kozieł.

Podczas spotkania dzieci poznały grecki alfabet i dowiedziały się, że jego początki sięgają IX w przed narodzinami Chrystusa. Ciekawostką jest, że litery służyły Grekom także do zapisu liczb a wiele z nich stosowanych jest również obecnie w fizyce czy matematyce. W kościele pierwszą i ostatnią literę alfabetu greckiego zobaczyć możemy na paschale. Paschał to największa świeca wykonana z pszczelego wosku, symbolizująca zmartwychwstałego Chrystusa.

Po teoretycznym wprowadzeniu dzieci z zapałem przygotowały kolorowe litery greckie, które stworzyły radosną gazetkę na szkolnym korytarzu. Pierwszoklasiści z klasy 1b udekorowali całość wiosennymi kwiatami z papieru. Warsztaty zakończyły serdeczne podziękowania dla Pani Renaty Kozieł za owocną, życzliwą współpracę, zawsze ciepłą, przyjazną atmosferę ogarniającą wszystkich odwiedzających naszą Szkolną Bibliotekę.

Bóg zapłać! 🙂
s. Faustyna Monika Czajkowska