„Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie.” – Szkoła Promująca Zdrowie

„Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie.” – pod takim hasłem odbywał się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, któryw tym roku przypadał na 16-22 września. Głównym celem tego wydarzenia było zwrócenie uwagi na nasze niewłaściwe zachowania pod kątem naszego zdrowia oraz środowiska w którym żyjemy. Uczniowie naszej szkoły na lekcjach biologii oraz matematyki oglądali prezentację przygotowaną przez Urząd Miasta Kielce oraz rozmawiali na temat korzyści płynących z właściwego wyboruekologicznego transportu jakim jest min. spacer, rower, hulajnoga lub transport zbiorowy.

Krystyna Banasik

Elżbieta Biesiada