Nasi Wolontariusze na XXIV Bilardowych Mistrzostwach Polski Uczniowskich Klubów Sportowych!

W dniu 24 września br. w naszej szkole miało miejsce uroczyste otwarcie XXIV Bilardowych Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych i Pasowanie na ucznia klas I bilardowych.

W ramach rozpoczynających się zawodów bilardowych nasze Szkolne Koło Wolontariatu „JEDYNKA” bardzo licznie i godnie zaangażowało się w zbiórkę na fundusz stypendialny „Dzieła Nowego Tysiąclecia” na edukację niezamożnej młodzieży z małych miejscowości, która została zorganizowana w kilku miejscach budynku szkolnego, w czasie trwania zawodów, wśród wszystkich zaproszonych gości. Naszym wolontariuszom, dzięki wielu ofiarodawcom udało się zebrać, w tym dniu, na fundusz stypendialny 610 zł.

Okazało się, że chętnych wolontariuszy było więcej niż możliwości i przestrzeni dla ich działania. Jest to zapowiedź nowego rozwoju naszego wolontariatu na przyszłość. Dyspozycyjność wolontariuszy została odpowiednio doceniona.

Ks. Konrad Walerczak,
p. Małgorzata Wojciechowska,