Lekcja otwarta w klasie 1a.

W dniu 23.04.2024 odbyła się lekcja otwarta w ramach edukacji wczesnoszkolnej w klasie 1a. Temat zajęć brzmiał: Światowy dzień książki –„ Kapelusz Pani Wrony” Danuty Palak. Celem lekcji było rozwijanie aktywności czytelniczej uczniów, a także podkreślenie, że książka jest najlepszą drogą do poznawania świata. Zajęcia zainspirowane były Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. Ważne było również zwrócenie uwagi,że systematyczne czytanie książek kształtuje twórcze postawy. Uczniowie w czasie zajęć opowiadali o swoich ulubionych książkach. Na lekcji dzieci wykonywały karty pracy i inne zadania dotyczące tematu. Ważna była umiejętność współpracy w zespole klasowym, a także uczenie się wzajemnej pomocy. Na zajęciach wykorzystane były roboty edukacyjne GENIBOT zakupione w ramach # Laboratorium Przyszłości. Uczniowie w czasie lekcji bawili się w detektywa. Pracując w grupach kodowali i szukali kapelusza Pani Wrony przy użyciu GENIBOT. Uczniowie w sposób kreatywny wykonywali zadania. Na koniec zajęć dzieci wykonały zakładki do książek. W lekcji uczestniczyli nauczyciele naszej szkoły. Zajęcia odbyły się w miłej i przyjaznej atmosferze.

M. Wojciechowska- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.
A. Szcześniak- nauczyciel współorganizujący.