Kampania informacyjno – edukacyjna dotycząca niskoemisyjnego transportu w klasach 1a, 2a, 2b i 2c

Uczniowie klas: 1 a, 2a, 2 b i 2 c wzięli udział kampanii informacyjno – edukacyjnej dotyczącej niskoemisyjnego transportu pod hasłem: „Innowacyjne i ekologiczne środki transportu” organizowanej przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Kielce.

W klasach zostały przeprowadzone warsztaty pod hasłem „Nasz Klimat na szóstkę”.
Miały one na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród uczniów, wdrożenie dobrych nawyków od najmłodszych lat oraz poprawę klimatu. Poprzez radosną zabawę dzieci nauczyły się, że na stan i wygląd naszej planety ma wpływ każdy pojedynczy człowiek.
Warsztaty w postaci prezentacji multimedialnej, umożliwiły wplecenie do wystąpienia ilustracji, o których nie moglibyśmy opowiedzieć czy przedstawić ich werbalnie.
Doskonale wiemy, że uczenie przebiega najpełniej, gdy informacja dociera do ucznia wielokanałowo, łącząc przekaz słowny z wizualnym. Bogactwo form przekazu, wiersze, krzyżówka a także wizualizacja treści pozwala nam osiągnąć lepsze efekty dydaktyczne. Warto dodać, że na koniec warsztatów uczniowie wykonali prace plastyczne związane z omawianymi treściami.

Iwona Delipacy- wychowawca klasy 2a
Kinga Kozieł-wychowawca klasy 2b