GÓRA GROSZA

Samorząd Uczniowski rozpoczyna zbiórkę monet w ramach

akcji „Góra Grosza”, której organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom.

Celem akcji jest wspieranie dzieci i młodzieży poprzez finansowanie m.in. pomocy specjalistycznej (terapie, rehabilitacje), pracy z rodziną biologiczną, rozwoju indywidualnych zainteresowań wychowanków (stypendia, korepetycje, zajęcia dodatkowe, kursy zawodowe).

Dzięki dotychczas zebranym funduszom Towarzystwo Nasz Dom sfinansowało:

• Programy stypendialne dla ponad 100 dzieci rocznie, dzięki nim wyrównywane są szanse edukacyjne i rozwijane pasje.
• Akcję Ubrania od serca, która każdego roku obdarowuje ponad 1000 dzieci voucherami do sklepu odzieżowego, dla wielu z nich to był pierwszy raz kiedy mogły samodzielnie zdecydować o zakupie ubrań.
• Wsparcie psychologiczne, warsztaty, konsultacje i terapie dla dzieci i opiekunów w Warszawie, Słupsku i Wrocławiu. Pomogły ponad 1000 dzieci w ostatnich dwunastu miesiącach.
• Całodobową, specjalistyczną opiekę dla ponad 100 dzieci w Domach dla Dzieci w Mrągowie, Przemyślu, Wrocławiu i Krakowie rok po roku.

Opiekunki SU