Spotkanie z panią kierownik świetlicy szkolnej – Agnieszką Rycombel

Uczniowie klasy 1c wzięli udział w spotkaniu z panią kierownik świetlicy szkolnej – Agnieszką Rycombel. Pani kierownik przyniosła na spotkanie zestaw piór i wkładów 3D zakupionych przez naszą szkołę w ramach realizacji Projektu Laboratoria Przyszłości. Długopisy 3D to innowacyjne narzędzia, które umożliwiają tworzenie trójwymiarowych obiektów.

Pani Agnieszka wyjaśniła pierwszoklasistom zasady działania i bezpiecznego korzystania z długopisów 3D. Jednym z głównych zagrożeń związanych z ich użytkowaniem jest ryzyko poparzenia. Podczas pracy z tym urządzeniem musimy być bardzo ostrożni, aby nie dotknąć gorącego końca długopisu. Należy też pamiętać o unikaniu bezpośredniego kontaktu z gorącym wkładem pióra 3D.

Po niezbędnym wprowadzeniu przyszedł czas na zabawę! Każde dziecko mogło wykonać własny model gwiazdki, która będzie przypominała o zbliżającej się Uroczystości Trzech Króli. Dziękujemy pani kierownik za uatrakcyjnienie naszych zajęć i umożliwienie pierwszakom radosnej twórczości!

s. Faustyna Monika Czajkowska