Nietypowe zajęcia z rodzicem w klasie 2b

Uczniowie klasy 2b wraz z wychowawcą chętnie współpracują z rodzicami. Tym razem naszą klasę odwiedziła mama Nikoli pani Ewelina Futer. Dla dzieci było to wielkie przeżycie, ponieważ miały możliwość bezpośredniego kontaktu z osobą niesłyszącą. Aby ułatwić porozumiewanie się dzieciom z mamą Nikoli, pani Ewelinie towarzyszyła tłumaczka języka migowego – pani Joanna Loeffler-Mazur. Dzieci dowiedziały się na jakie trudności napotykają osoby z deficytami słuchu i mowy, jak starają się je pokonywać w życiu codziennym oraz jakie najczęściej mogą wykonywać zawody. Jednym z takich zawodów może być krawcowa.
Uczniowie poznali wybrane pojęcia w języku migowym oraz uczyli się migać imiona.
Wszystkie dzieci brały aktywny udział w spotkaniu z rodzicem koleżanki, były zainteresowane problematyką zajęć, zadawały mnóstwo pytań związanych z codziennym funkcjonowaniem osób niesłyszących. W czasie tych zajęć dzieci uczyły się tolerancji, empatii i współpracy z osobami niepełnosprawnymi.

Kinga Kozieł-wychowawca klasy