Nasi Wolontariusze, Mini Grant i Kiermasz Ozdób Świątecznych – grudzień 2023

Za nami „Kiermasz Ozdób Świątecznych”, w którego przygotowanie włączyła się cała społeczność naszej Szkoły. W inicjatywę świąteczną włączyło się także bardzo aktywnie Szkolne Koło Wolontariatu „Jedynka” wraz z jego opiekunami.

W tym roku, koordynator SKW „Jedynka”, ks. Konrad Walerczak, pozyskał na realizację tego projektu dofinansowanie dzięki Konkursowi na Mini Granty, które ogłosiło Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach, w ramach Korpusu Solidarności. Sam duży projekt sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030 w ramach ścieżki Wsparcia Organizacji Wolontariatu „WOW dla RCW w Kielcach”. Inne informacje można znaleźć pod linkami:

www.facebook.com/RCWKielce ; instagram: cw_kielce

www.facebook.com/narodowyinstytutwolnosci ; instagram: niwcrso

Pozyskane dofinansowanie to Mini Grant w wysokości 1000 zł. Otrzymane środki zostały rozpisane na konkretne działania Wolontariuszy w ramach przygotowań Kiermaszu i jego realizacji.

Udało nam się w ten sposób zakupić docelową sztuczną dużą choinkę ze stojakiem, która stoi przy wejściu głównym do budynku naszej szkoły, do niej piękne lampki, łańcuchy i bombki. Część środków została przeznaczona na zakup różnych materiałów techniczno-plastycznych służących do wyrobu ozdób świątecznych, które także znalazły się na Kiermaszu. Za resztę pieniędzy zostały zakupione wielki pizze jako podziękowanie dla Wolontariuszy za ich zaangażowanie w przygotowanie Kiermaszu, jak i za ich aktywne w Nim uczestnictwo.

Dziękujemy RCW w Kielcach za przyznanie nam dofinansowania, Mini Granta na przygotowanie i realizację projektu „Kiermasz Ozdób Świątecznych”.

Dziękujemy Wszystkim Wolontariuszom i Wolontariuszkom za tak aktywne zaangażowanie w cały proces realizacji projektu oraz całej społeczności szkolnej za wykonanie, czy zakupienie ozdób świątecznych celem dalszego remontu szatni szkolnej.

Szkolne Koło Wolontariatu „Jedynka”,

ks. Konrad Walerczak, p. Agnieszka Rycombel, p. Agnieszka Buczek