XII Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych

W dniu 21 kwietnia Poczet Sztandarowy w składzie: Aleksandra Gałecka, Maciej Kazusek i Karolina Plech reprezentował naszą szkołę w II etapie XII Międzyszkolnego Turnieju Pocztów Sztandarowych.
Organizatorem tego konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 7 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Kielcach we współpracy z Kieleckim Ochotniczym Szwadronem Kawalerii oraz Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach.

Turniej składał się z dwóch etapów. Pierwszym z nich był konkurs wiedzy na temat polskich symboli narodowych. Nasza uczennica Karolina Plech zdobyła w nim I miejsce. W drugim odbyła się rywalizacja pocztów sztandarowych ze znajomości zasad musztry.

Wydarzenie było doskonałą okazją, aby kształtować wśród młodych postawy patriotyczne i przypomnieć o wartości sztandaru jako symbolu narodowego. Uczestnicy współzawodnictwa na długo zapamiętają ten dzień. Jak się okazuje, aby reprezentować własną szkołę potrzeba dużo pracy i zaangażowania.

Opiekunowie:

Marta Więckowska