„Lekcja w kinie”

Dnia 18.04.2023r. uczniowie klas 1a,1b,2a,2c i 3bwraz ze swoimi wychowawcami uczestniczyli w profilaktycznej lekcji na temat: „Dziś poznamy świat reklamy”, która odbyła się w kinie „Moskwa” .

Uczniowie podczas pierwszej części spotkania dowiedzieli się czym jest reklama, i że nie wszystkie informacje podane w reklamach są prawdziwe. Poznali hasła reklamowe oraz odnaleźli odpowiedź na pytanie: Dlaczego w reklamach występują znane i lubiane osoby? Spotkanie prowadzone było przez aktora ,który przedstawił dzieciom jak wygląda jego praca oraz jak wygląda proces tworzenia reklamy. Na podsumowanie lekcji uczniowie wspólnie zaśpiewali i zatańczyli układ taneczny do dobrze im znanej piosenki ,, Baby Shark”.

W drugiej części spotkania wszyscy obejrzeli film pt. „Kosmiczna przygoda Allana”, gdzie bohaterowie uczyli ,że przyjaźń nie zna różnicy wieku, koloru skóry i pochodzenia.
Ta lekcja dostarczyła dzieciom wiele nowych wiadomości i niezapomnianych wrażeń.

Iwona Delipacy – Wychowawca klasy 1a
Kinga Kozieł – Wychowawca klasy 1b