Spotkanie z Rzecznikiem Praw Ucznia w klasie 3b

Podczas czwartkowej katechezy, uczniowie klasy 3b, wzięli udział w spotkaniu z panem Remigiuszem Krzywdą – Rzecznikiem Praw Ucznia w naszej szkole.

Dzieci z ogromną radością powitały gościa i wzięły udział w pogadance nt. „Prawa dziecka określone w Konwencji o prawach dziecka, przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, właściwe rozumienie dobra ucznia, troski o jego zdrowie i poszanowanie godności osobistej.”

Zrozumienie przekazywanych wiadomości uatrakcyjniała trzecioklasistom multimedialna prezentacja połączona z zabawą edukacyjną. Na pamiątkę wyjątkowych zajęć uczestnicy odrysowali na kolorowych kartkach „pomocną dłoń” swojego rzecznika i wypisały na niej swoje prawa.

Spotkanie we współpracy z panem Remigiuszem Krzywdą przygotowały katechetka – s. Faustyna Czajkowska i wychowawczyni p. Ewa Nowak.

s. Faustyna Czajkowska, Ewa Nowak, Remigiusz Krzywda