„Misje z Pasją” – nasze projektowe działania

W kończącym się pierwszym semestrze pracy realizowaliśmy „Ogólnopolski projekt <Misje z Pasją>”. Celem projektu jest wszechstronny rozwój osobowy uczniów, wychowanie do wartości. Dzięki różnorodności podejmowanych inicjatyw misyjnych uczeń ma możliwość rozwijać w sobie dociekliwość poznawczą ukierunkowaną na poszukiwanie prawdy, dobra i piękna, pokonując własne ograniczenia coraz bardziej otwierać się na miłość do Boga, drugiego człowieka i świata.

Poznajemy pracę misjonarzy utrzymując stały kontakt z placówką misyjną w Kamerunie. Przesyłamy życzenia polskim misjonarzom, otrzymujemy od nich zdjęcia i listy z podziękowaniem za nasze zaangażowanie.

Uczniowie klas 1-3 przygotowali wspaniałą wystawę plastyczną – „Maski zwierząt afrykańskich”. Udało nam się także włączyć w przygotowanie Kiermaszu Misyjnego i zbiórki na rzecz misji np. każdy znaczek wspiera misje – ostemplowane znaczki mają swoją wartość. Wystarczy je wyciąć z półcentymetrowym marginesem, tak aby ich nie uszkodzić.

Klucz do nieba – stary, złamany czy pochodzący z wymienionego zamka klucz nie otworzy już żadnych drzwi. Za to duża ilość starych kluczy zebranych jako kolorowy złom przyda się jako nasza ofiara na misje.

Znaki wiary i dewocjonalia dla Afryki – krzyżyk, medalik lub różaniec to ważne elementy pomagające w przeżywaniu i pogłębianiu wiary. Bardzo często to widzialne znaki przynależności do Kościoła i świadectwo bycia chrześcijaninem. Te przedmioty kultu religijnego ofiarowaliśmy wyznawcom Chrystusa w Afryce.

Komórka na misje – zużyte i niepotrzebne telefony komórkowe wyrzucone do kosza, stanowią niebezpieczne odpady dla środowiska naturalnego. Poddane recyklingowi mogą wspomagać działalność misyjną.

Nie martwcie się jeśli nie zdążyliście jeszcze włączyć się w te działania! Zbiórki będą kontynuowane w drugim semestrze. Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji szkoły i rodzicom naszych uczniów za wsparcie i życzliwą pomoc!

Wychowawcy klas 1-3 oraz Katecheci SP 1