Punkt Pomocy dla Uchodźców z Ukrainy i nasi dzielni Wolontariusze!

W naszym mieście, na terenie par. św. Józefa Robotnika w Kielcach zostały nie dawno utworzone dwa, nowe Punkty Pomocy dla Uchodźców z Ukrainy, których gościmy na terenie Kielc i okolic. Do jednego z tych Punktów Pomocy, prowadzonego przez Caritas Kielce, od wielu już dni, niemal codziennie, zgłaszają się z naszego Szkolnego Koła Wolontariatu „JEDYNKA”, dzielni wolontariusze. Przyjeżdżają tam, wraz ich opiekunem ks. Konradem Walerczakiem, w grupach czteroosobowych, pomagając w rozdawaniu żywności i innych środków pierwszej potrzeby (od dwóch do czterech godzin). Codziennie do Punktu Pomocy dla Uchodźców z Ukrainy z prośbą o konkretną pomoc, przychodzi ok. 150 osób (szczególnie kobiet z dziećmi), także organizatorzy Punktu są bardzo wdzięczni naszym Wolontariuszom za tak hojne zaangażowanie!

Ta wolontaryjna pomoc w tym Punkcie dla Uchodźców z Ukrainy, dla każdego Wolontariusza nie tylko jakaś tam pomoc, ale przede wszystkim nauka człowieczeństwa i możliwość rozwoju swojej głębszej wrażliwości dla innych.

Dziękujemy i gratulujemy tak wielkiej rzeszy Wolontariuszy za stałe zaangażowanie się w pomoc dla Uchodźców w Ukrainy, a szczególnie tym, którzy spontanicznie, sami tam przychodzą, już poza zajęciami w szkole.

Ks. Konrad Walerczak, opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu „JEDYNKA”,
Wychowawcy klas VII-ch i VIII-ych