19 listopada – Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci

19 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci (World Day for prevention of child abuse). Ma on na celu przyczynianie się do tworzenia kultury zapobiegania nadużyciom i przemocy wobec dzieci oraz mobilizowania opinii publicznej do działania i rozpowszechnia programów prewencyjnych.

1-19 listopada 2021 – Kampania „Pomarańczowa Wstążka” w naszej szkole – STOP przemocy w świecie realnym i wirtualnym

17 listopada był w naszej szkole „pomarańczowym dniem”. Kolor ten jest wyrazem poparcia dla ochrony dzieci przed krzywdzeniem. W tym dniu, uczniowie oraz nauczyciele posiadali w swych strojach pomarańczowe elementy lub wstążkę – symbol tej akcji. Przypomnijmy, że akcja „Pomarańczowa Wstążka”, czyli „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” nagłaśnia ważny i trudny problem, jakim jest krzywdzenie dzieci i młodzieży. Jej zasadniczym celem jest tworzenie świata, w którym dzieci i młodzież będą czuły się bezpiecznie i szczęśliwie.

Dziękujemy wszystkim wychowawcom za włączenie się w kampanię i przeprowadzenie w tych dniach zajęć dotyczących praw dziecka, dokuczania, przemocy oraz wskazanie osób, numerów telefonów zaufania i instytucji udzielających pomocy, wsparcia.

Pedagog szkolny – B. Smagór
Opiekun Dużego SU – R. Kozieł