Murem Za Polskim Mundurem

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica kultywuje patriotyczne tradycje.
Stąd nasza inicjatywa –
włączamy się w ogólnopolską akcję # Murem Za Polskim Mundurem.

Polega ona na wspieraniu służb mundurowych broniących granic naszego kraju i strzegących bezpieczeństwa wszystkich Polaków. Jednym z jej wyrazów stało się wyświetlenie na gmachu Sejmu iluminacji z hasłem akcji, a także wiele innych inicjatyw podejmowanych na terenie Polski. Swoją solidarność z akcją można zamanifestować na różne sposoby, np. poprzez wywieszenie flagi.

Nasi uczniowie będą mogli włączyć się do tej szczytnej akcji poprzez wykonanie prac plastycznych – kartek z wyrazami symbolicznego wsparcia, wdzięczności i podziękowania za pełnioną służbę. Do każdej kartki prosimy o doklejenie małej czekoladki. Tak przygotowane upominki, dzięki Poczcie Polskiej, zostaną przekazane obrońcom naszych granic. Poczta Polska planuje wydać i udostępnić elektronicznie także specjalny album z przysłanymi pracami, jako podsumowanie akcji.

Opiekunem akcji jest Duży i Mały Samorząd Uczniowski. Wykonane prace prosimy dostarczać do biblioteki szkolnej. Przy tworzeniu kartek pomocni będą nauczyciele plastyki i techniki.

R. Kozieł