Narodowe Czytanie ,,Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej

W ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania

Po raz trzeci wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji ,,Narodowe Czytanie” zainicjowanej przez Parę Prezydencką. W tegorocznej jubileuszowej 10-tej edycji została wybrana ,,Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. W ten sposób uroczyście świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Tekst dramatu odczytali nasi goście:

Dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca- Pani Elżbieta Pańtak

Dyrektor Regionalnego Centrum Wolontariatu- Pani Barbara Biskup

Dziekan Wydziału Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, założycielka Chóru Kameralnego Fermata- Pani Ewa Robak

Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Bocianek” – Pan Paweł Kubicki

Kustosz Muzeum Historii Kielc- Pani Iwona Grabczak

Kustosz Bibllioteki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach –Pani Marta Adler

Zawodnik Korony Kielce- Paweł Tomczyk

W czytaniu wzięli też udział nasi nauczyciele – Pani Urszula Sodel i Pan Patryk Kozieł, uczniowie- Izabela Małecka, Ewa Hlebicka – Józefowicz, Klaudia Durlik, Cezary Kromer oraz rodzice.

,,Moralność Pani Dulskiej” to utwór piętnujący obłudę i zakłamanie. Sztuka Zapolskiej zawiera refleksję na temat polskiego społeczeństwa. Zaprosiliśmy dziś wszystkich do salonu Państwa Dulskich na jesienną herbatę przy dźwiękach muzyki i tańca. Scenografię zaprojektowały panie Marzena Kwiecień i Aneta Trzcińska, oprawą muzyczną zajęła się pani Emilia Orkisz. Choreografię przygotowała pani Ewa Nowak. Uroczystość fotografował pan Piotr Surma.

Na zakończenie Dyrekcja podziękowała zgromadzonym gościom.

Kolejny raz udowodniliśmy, że warto czytać oraz że klasyka literatury polskiej ma ponadczasową wartość.

Organizatorzy :

Dorota Broniś