Rajd integracyjny klas 6a i 6b – Szkoła Promująca Zdrowie

Uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami oraz p.Pauliną Pytlas- przewodnikiem z Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych udali się na warsztaty w terenie. Podczas wycieczki mieliśmy okazję zapoznać się z bogactwem przyrodniczym,krajobrazowym i historycznym Góry Perzowej położnej w Paśmie Oblęgorskim. Na górze uważny obserwator może znaleźć kilka rzadkich i chronionych roślin, takich jak lilia złotogłów, czosnek niedźwiedzi, paprotka zwyczajna czy kokorycz pełna. Następnie dotarliśmy do Kapliczka Świętej Rozalii znajdującej się z szczelinie skalnej od frontu zabudowanej ażurową drewnianą ścianą. Tam jedna z uczennic przeczytała legendę o św.Rozalii i Górze Perzowej. Po wspólnym drugim śniadaniu skomponowanym według zasad zdrowego odżywiania pełni energii ruszyliśmy w drogę powrotną. Pobyt w terenie był źródłem niezapomnianych przeżyć. Wszyscy mieliśmy okazję przekonać się jak wiele oferuje nam otaczająca przyroda, a piesza wędrówka zgodnie z zasadą „RUCH TO ZDROWIE” przynosi nam wiele korzyści zgodnie z zasadami zawartymi w piramidzie zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

Perzowa Góra to miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia! Polecamy!

Krystyna Banasik

Anna Mazur