Udział w programie ekologicznym – „EkoEksperymentarium”

Uczniowie klas IV – VII wzięli udział w programie ekologicznym „EkoEksperymentarium”.Program ten w postaci gry online uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne.Pokazuje jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę – wszystko w formie gry, odzwierciedlającej codzienne nasze czynności. Uczniowie mogą odwiedzać wirtualny dom,  gdzie ukryte są zagadki pomagające zrozumieć, na czym polega oszczędzanie energii i wody czy prawidłowe segregowanie śmieci. „EkoEksperymentarium” to wspaniała  ekogra nie tylko dla dzieci ale też rodziców, która w ciekawy sposób zwraca uwagę na ochronę środowiska oraz ograniczenie konsumpcjonizmu.

Za udział w programie nasi uczniowie oraz szkolny koordynator – p. Krystyna Banasik otrzymali wspaniałe certyfikaty.

Krystyna Banasik – nauczyciel biologii, przyrody