„Jakie śniadanie taki cały dzień”- jak dobrze skomponować śniadanie?- spotkanie z panią dietetyk Katarzyną Sławską

Dnia 12 lutego odbyło się spotkanie uczniów klas 5a i 5b z panią dietetyk Katarzyną Sławską na temat: Dlaczego warto jeść II śniadanie? Podczas zajęć pani Katarzyna zwróciła uwagę na substancje odżywcze, które powinno zawierać II śniadanie, tak aby nasz organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Pani dietetyk zachęcała dzieci do rezygnacji ze słodyczy na rzecz świeżych warzyw i owoców oraz do picia odpowiedniej ilości wody. Uczniowie z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach, chętnie zadawali pytania i dzielili się swoją wiedzą na temat właściwego przygotowywania posiłków zgodnie z piramidą zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.

Zespół d.s. promocji zdrowia

Krystyna Banasik