Spotkanie z przedstawicielem Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach

Dnia 11 lutego uczniowie klas 5a i 5b odbyli spotkanie z panią Wiktorią Porzucek przedstawicielem Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach na temat: ”Flora i fauna mokradeł”. Temat prelekcji związany był z niedawno obchodzonym Światowym Dniem Mokradeł, który przypada na dzień 2 lutego. Na początku spotkania pani Wiktoria przybliżyła uczniom pojęcie: „mokradła” i wyjaśniła jego ogromną rolę w ekosystemie. Następnie uczniowie poznawali przedstawicieli roślin i zwierząt żyjących na terenach wodno – błotnych. Zajęcia obfitowały w wiele różnych ciekawostek, które fascynowały, a czasem wzbudzały ogromne zdziwienie. Na zakończenie prelekcji uczniowie rozwiązywali krzyżówkę w celu powtórzenia i utrwalenia zdobytych wiadomości o mokradłach.

Krystyna Banasik – nauczyciel biologii, przyrody

Anna Mazur – nauczyciel matematyki