KONKURS – DACHLÄNDER – MEIN LAPBOOK.

REGULAMIN KONKURSU dla uczniów z klas VII – VIII  z języka niemieckiego

DACHLÄNDER – MEIN  LAPBOOK.

1. Konkurs skierowany do uczniów klas VII-VIII naszej szkoły.
  2. Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowania uczniów językiem niemieckim oraz państwami niemieckiego obszaru językowego – ich kulturą i tradycjami.
  3. Zadaniem uczestnika jest przygotowanie pracy plastycznej w formacie A3 lub A2.

Tematyka pracy dotyczy jednego wybranego przez ucznia kraju niemieckojęzycznego tj. Niemiec, Austrii lub Szwajcarii. Praca może zawierać ciekawostki z wybranego kraju, zabytki, fotografie i opisy (w języku polskim), zdjęcia (np. z pobytu w tym kraju),  własnoręcznie wykonane rysunki, zagadki, quizy. Ponadto mogą się w niej znaleźć osobliwości kuchni, stroju ludowego danego kraju, czy znane postacie historyczne czy z różnych innych dziedzin życia, sportu itp.

Pojedyncze słówka, zwroty, znane powiedzenia lub przysłowia powinny być w języku niemieckim.

1. Uczestnicy wykonują pracę konkursową w formie lapbooka. Lapbook jest czymś w rodzaju rozkładanej teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. Mieścić się powinna na kolanach, stąd pochodzi jego nazwa. Jak wygląda lapbook i jak go wykonać można zobaczyć na stronach:

1. Prace będą oceniane pod względem pomysłowości, estetyki oraz jak najszerszego ujęcia rzeczywistości wybranego jednego kraju.
  2. Zdjęcia gotowych prac należy przesłać na adres nauczyciela języka niemieckiego alina.dziopa@sp1.kielce.eu  do dnia 01.03.2021 roku.
  3. Zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe (słowniki, pomoce do nauki języków obcych wraz z płytą CD, fiszki do nauki języka niemieckiego i angielskiego) ufundowane przez sponsora konkursu. Nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie szkoły i szkolnym Facebooku.

Organizator: nauczyciel języka niemieckiego Alina Dziopa