„Kubuś” w naszej szkole

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru w naszej szkole gościliśmy aktorów Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. Zaprezentowali nam spektakl pt. „Kapitan Porządek” autorstwa Magdaleny Mrozińskiej, w reżyserii Przemysława Żmiejko. Głównym celem przedstawienia było uświadomienie widzom konieczności dbania o środowisko, a tym samym segregację śmieci. Dzieci doskonale bawiły się podczas przedstawienia. Końcowym akcentem spektaklu było wręczenie klasom upominków przypominających o odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Sztuka powstała na zamówienie i była sfinansowana przez Urząd Miasta Kielce – Wydział Usług Komunalnych i Zarządzania Środowiskiem i została objęta honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Kielce – Wojciecha Lubawskiego.

Małgorzata Rębiś