Wyprawa do Puszczy Amazońskiej – lekcja biblioteczna

W dniu 28 marca 2018 r. klasa III a gościła w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach. Podczas lekcji bibliotecznej prowadzonej przez p. Ewę Lewicką i p. Katarzynę Garbuzik, uczniowie dowiedzieli się, czym charakteryzują się tereny Ameryki Południowej. Dzięki prezentacji multimedialnej mogli zobaczyć i poznać jej najważniejsze krainy geograficzne, typową roślinność oraz zwierzęta. Zdobyte informacje wykorzystali podczas wykonywania różnego rodzaju zadań i ćwiczeń. Dzieci świetnie bawiły się podczas zabawy opartej na opowiadaniu i improwizacji ruchowej, wcielając się w podróżników przemierzających Puszczę Amazońską. Lekcja zakończyła się degustacją smacznych owoców pochodzących z krajów Ameryki Południowej.

Andrzej Pustuła, na podstawie materiału Ewy Lewickiej i Katarzyny Garbuzik
Zdjęcia Katarzyna Garbuzik