Warsztaty w Aptece Wyobraźni

W dniu 8 listopada klasa 4b wraz z wychowawcą uczestniczyła w warsztatach w Aptece Wyobraźni poświęconych grom planszowym. Na początku dzieci poznały ich  historię.  Uświadomiły sobie także, na czym polega ryzyko uzależnienia od gier. Miały też okazję uruchomić swoją wyobraźnię. Wystarczyła kartka papieru, ołówek i  plastikowe zakrętki, które służyły za pionki. Gra dostarczyła dzieciom wielu emocji. Przegrani odpoczywali na bajkowym zamku, a najlepsi rozgrywali ze sobą decydujące partie. Zwycięzcy otrzymali od prowadzącego drobne upominki.

Dzięki warsztatom czwartoklasiści poćwiczyli umiejętność logicznego myślenia oraz uświadomili sobie, że do dobrej zabawy wystarczy wyobraźnia. Okazało się, że nie tylko gry komputerowe mogą być interesujące.

Niewątpliwą atrakcją była też możliwość zakupu pysznych lizaków i cukierków w Magii Karmelu, w której mieści się Apteka Wyobraźni.

Dorota Broniś