sp1 kielce

Podsumowanie akcji Góra Grosza

To już siedemnasta edycja Góry Grosza 2016/2017, akcji zbierania monet w całej Polsce,  organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, do której przyłączyła się nasza szkola.
Góra Grosza to akcja mająca na celu przede wszystkim pomaganie dzieciom, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich biologicznych rodzinach. W Polsce wiele dzieci znajduje się w takiej sytuacji. Celem, na który zbierane są monety, jest właśnie pomoc tym dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka oraz innych formach opieki.
Dzieci w naszej szkole wrzucały monety do puszki Samorządu Uczniowskiego z wielką radością. Wiedziały, że ich mały gest pomoże ich rówieśnikom. W ramach akcji zebraliśmy kwotę 208,06 zł. Jednak najważniejszym efektem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Nad przebiegiem zbiórki i liczeniem monet czuwał Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.
Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w akcję.

Elżbieta Wójcik