sp1 kielce

Zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz Wiktora Dwojewskiego

Luty 2017

Nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w zbiórce plastikowych nakrętek na rzecz Wiktora Dwojewskiego, podopiecznego  Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.
Gromadzimy różnego rodzaju nakrętki, kapsle, korki, wieczka i pokrywki. Jest to jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno – ekologicznych w Jedynce.
Zebrane nakrętki sprzedawane są firmie recyklingowej, która przerabia je na surowiec wtórny (plastikowy granulat). Producent może przetworzyć wówczas zebrane odpady na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów.
Dzięki naszej pomocy rodzina Wiktora finansuje leki, opatrunki medyczne i turnusy rehabilitacyjne.

Koordynatorki akcji zbierania nakrętek w naszej szkole – Krystyna Banasik i Elżbieta Wójcik pragną bardzo serdecznie podziękować tym uczniom, którzy przez cały rok szkolny pamiętają o zbiórce i przynoszą  niekiedy pełne reklamówki.
Dziękujemy również rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie w nasze działania.

Krystyna Banasik i Elżbieta Wójcik