Świetliczaki z wizytą u pielęgniarki szkolnej

W dniu 18 kwietnia 2024 roku wychowawcy świetlicy i Świetliczaki, w ramach Doradztwa Zawodowego organizowanego w Szkole Podstawowej nr 1 im. S. Staszica w Kielcach, odwiedzili p. Martę Bolek – pielęgniarkę szkolną.

Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zawodu wykonywanego przez p. Martę. Opowiadała uczniom o tym, że pielęgniarka szkolna sprawuje opiekę nad dziećmi i młodzieżą objętymi obowiązkiem szkolnym.

Pani Marta ciekawie opowiedziała dzieciom na czym polega praca pielęgniarki i Służby Zdrowia. Zaprezentowała strój pielęgniarki oraz przybory i materiały, którymi posługuje się na co dzień w swojej pracy tj.: bandaże, plastry, gaza, konieczne np. do wykonania opatrunków, pielęgnacji ran.

Na koniec dzieci zadawały pytania oraz otrzymały pamiątkowe naklejki „dzielnych pacjentów”.

Agnieszka Rycombel – kierownik świetlicy
Honorata Mieszczankowska – wychowawca świetlicy