XIII Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych

Nasza młodzież z Pocztu Sztandarowego : Kowalik Amelia, Nowak Amelia i Ilcewicz Malwina wzięły udział w pierwszym etapie – konkursie wiedzy o polskich symbolach narodowych i symbolach szkolnych, który odbył się 12.04.2024 r. w siedzibie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.
W dniu 19.04.2024 r. Poczet Sztandarowy w składzie: Wypych Kinga, Cioroch Maksymilian i Nowak Amelia reprezentowali naszą szkołę w II etapie – znajomością zasad musztry pocztów .Organizatorem tego konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 7 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Kielcach we współpracy z Kieleckim Ochotniczym Szwadronem Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich i Wojewódzkim Domem Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.

Wydarzenie było doskonałą okazją, aby kształtować wśród młodych postawy patriotyczne i przypomnieć o wartości sztandaru jako symbolu narodowego. Uczestnicy współzawodnictwa na długo zapamiętają ten dzień. Jak się okazuje, aby reprezentować własną szkołę potrzeba dużo pracy i zaangażowania.

Opiekunowie:

Marta Więckowska