St. Patrick’s Day w naszej szkole

W ramach współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w tym tygodniu obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Św. Patryka. W tym roku w działania zaangażowała się wolontariuszka z Turcji- Mirac. Przygotowała dla uczniów piękną prezentację, w której przybliżyła im kim był św. Patryk i jak obchodzony jest ten dzień w Irlandii. Uczniowie dowiedzieli się, że Irlandczycy noszą w ten dzień zielone ubrania, farbują brodę oraz włosy na kolor zielony, jak i noszą zielone kapelusze. Odbywają się tam liczne parady i zabawy. Charakterystycznymi symbolami są: skrzat (leprechaun), koniczyna (shamrock), czy kolor zielony (green). Zdaniem Irlandczyków, aby zapewnić sobie szczęście (luck) należy:

• przekupić lub udobruchać skrzata
  • znaleźć podkowę
  • znaleźć czterolistną koniczynę
  • na końcu tęczy odszukać skarb
  • założyć coś zielonego, w dniu św. Patryka

Nasi uczniowie w ten dzień przygotowali magiczne kapelusze mające zapewnić im szczęście na cały kolejny rok!

Nauczyciele języków obcych

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie PL_FundedbytheEU_RGB_Monochrome-1-1400x318.png