Lekcja o bezpieczeństwie żywności w klasie 3b

W dniu 18.03.2024 w klasie 3b w ramach doradztwa zawodowego mama ucznia, Pani Martyna K, inspektor rolnictwa ekologicznego prowadziła zajęcia na temat bezpieczeństwa żywności. Celem lekcji było promowanie zdrowego trybu życia wśród dzieci, jak również zwrócenie uwagi na walory odżywcze owoców i warzyw. Pani inspektor zachęcała do zdrowego trybu życia, codziennej aktywności fizycznej, zachowania diety. Uczniowie oglądali prezentację multimedialną na temat produktów żywnościowych, dowiedzieli się jak je rozpoznać i zdrowo żyć. Dzieci zdobyły informacje się o roli pestycydów w codziennym jedzeniu i jakie produkty są najbardziej szkodliwe. Uczniowie otrzymali karty pracy, na których rysowali swoją ulubioną potrawę. Dzieci zauważyły jak ważna jest ekologia w naszym życiu. Wykonały kontrolę jakości sensorycznej cukierków krówek, które dostały na zajęciach. Na koniec lekcji uczniowie otrzymali certyfikat zgodności procesu produkcji.

M. Okopień
A. Szcześniak