Centrum Nauki Leonardo Da Vinci

W dniu 08.03.2024 klasy 3a i 3b z okazji Dnia Kobiet wybrały się na wycieczkę edukacyjną. Pierwszym celem wyjazdu było Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Podzamczu Chęcińskim. Uczniowie mieli kontakt ze zjawiskami naukowymi, mogli również wcielić się w rolę badacza. Pobyt w centrum inspirował do obserwacji, ciekawości i samodzielnego myślenia. Uczniowie byli zainteresowani, wykonywali doświadczenia i zadawali dużo pytań. Obserwowali wystawy o charakterze multimedialnym. Dzieci brały udział w warsztatach naukowych prowadzonych w pełni wyposażonych laboratoriach. Okazy naukowe były prowadzone na sali specjalnie przystosowanej  dla większej publiczności. Dookoła centrum uczniowie oglądali tereny zielone z licznymi eksponatami. Następnie dzieci zwiedziły Dwór Starostów Chęcińskich. Przewodnik opowiadał o historii tego miejsca i szlachcie, która zamieszkiwała dwór w dawnych czasach. Była to ciekawa i interesująca wycieczka.

M. Okopień
A. Pustuła