Dni Patrona Szkoły w klasie 4C

Klasa 4c w ramach obchodów Dni Patrona w naszej szkole wykonała piękne portrety Stanisława Staszica. Wybrane prace wiszą na korytarzu w holu na parterze. Oprócz tego uczniowie wykonali jeszcze szkic, który jest memem ukazującym myślicielską naturę naszego patrona. Rysunki uczniów kl. 4c jako żywo świadczą o słowach potomnych, którzy z przymrużeniem oka powiadali o Staszicu, iż ,,W dzień gryzmoli, to co w nocy przejdzie mu przez głowę” i ,,któremu koncepta sypią się jak z rękawa”.

Poniżej zapraszamy do galerii rysunków kl. 4c

,,Szczęśliwy ten naród , który w przełomowych epokach swojego życia ma wśród siebie umysły silne i jasne, które są nie tylko sterem dla swojego pokolenia, lecz i pochodnią dla następnych” – takim właśnie jest patron naszej szkoły Stanisław Staszic.

Anna Borowska -nauczyciel jęz. polskiego

Maciej Zaręba – nauczyciel specjalista