Klasa 5a z wizytą w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

W styczniu klasa 5a wybrała się wraz z wychowawcą do Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach na spektakl pt. ,,Opowieści z Narnii”. Został on wyreżyserowany przez Gabriela Gietzky`ego. Scenografię zaprojektowała Maria Kanigowska, kostiumy – Anna Adamek. Dzieci przeniosły się w magiczny świat Narnii, w którym obserwowały walkę dobra ze złem. Narnia, pełna niezwykłych stworzeń, zniewolona mocą Białej Czarownicy, łączy w sobie elementy różnych gatunków literackich. Ogromne wrażenie na publiczności zrobił lew Aslan.

Spektakl, wzbogacony współczesną muzyką i tańcem, wszystkim się podobał. Wizyta w teatrze była okazją do przypomnienia sobie zasad savoir- vivre. Przy okazji uczniowie mogli utrwalić wiadomości na temat lektury obowiązkowej do egzaminu.

Dorota Broniś