„Mała książka – wielki człowiek”

Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpoczęli kolejną,
6 edycję kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero zaczynają przygodę z czytelnictwem. My zachęcamy do sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jaki i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków. Uczniowie klas pierwszych otrzymali specjalne Wyprawki Czytelnicze, które rozbudzą w nich chęć czytania.

W skład każdej Wyprawki wchodzi:
„ Wnuczka antykwariusza” – książka autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Emilii Dziubak

„ Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”- broszura – poradnik dla rodziców i opiekunów, mówiący o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania.

Uczniowie, którzy otrzymali swoje wyprawki czytelnicze nie kryli radości.
Wszystkim życzymy samych miłych chwil podczas lektury.

Wychowawcy klas I