CLIL w klasie 3b

W październiku 2023r. uczniowie klasy 3b uczestniczyli w zajęciach dwujęzycznych dotyczących ochrony środowiska pod nazwą „Protect the Environment”. Poznawały nowe słownictwo, utrwalały je. Oglądały filmy edukacyjne związane z tematyką zajęć w języku angielskim: „A whale tale” oraz „How to takecare of the Environment”. Poznały zasadę 3’R Rules (Reduce, Reuse, Recycle). Wykonywały kart pracy oraz kolorowały prace tematyczne. Uczyły się piosenki „I willsave the Earth”, tłumaczyły jej tekst z pomocą nauczyciela. Na koniec, pracując w grupach wykonały przepiękne projekty plastyczno-techniczne dotyczące poznanej tematyki. Wykorzystały przy tym samodzielnie przygotowane wcześniej materiały. Jestem bardzo dumna z moich uczniów.

Marta Okopień – wychowawca