XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Kolejny już raz społeczność naszej szkoły wzięła udział w obchodach Światowego
Dnia Tabliczki Mnożenia. Koordynatorami akcji w naszej szkole byli nauczyciele matematyki:  Urszula Sodel, Anna Mazur i Małgorzata Gębska-Lisowska. Dnia 17 XI uczniowie stali się egzaminatorami tworząc komisje na terenie placówki. Chętnych do sprawdzenia swoich umiejętności nie brakowało. A każdy kto wykazał się znajomością tabliczki otrzymał certyfikat.

W imię akcji „ młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” powołany został patrol z przedstawicieli klasyVb, który pod opieką nauczycielki matematyki Urszuli Sodel wyruszył w teren, aby sprawdzić znajomość tabliczki wśród urzędników i mieszkańców Kielc. W  Urzędzie Miasta Kielce  uczniowie przepytali z tabliczki pana wiceprezydenta Marcina Chłodnickiego oraz pracowników Wydziału Edukacji. Następnie udali się na Osiedle Bocianek i „egzaminowali” pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej „Bocianek”, uczestniczki Klubu Seniora, bibliotekarki
w Bibliotece Miejskiej, panie ze Świetlicy „4 Kąty” oraz ekspedientki ze sklepów na osiedlu,
a także napotkanych mieszkańców.

Wszyscy pytani znakomicie poradzili sobie z wylosowanymi działaniami zdając egzamin przed dziećmi i otrzymali certyfikaty znajomości tabliczki mnożenia.

Była to wspaniała i pouczająca zabawa.

Dodatkowo obchody Światowego  Dnia Tabliczki Mnożenia  zareklamowane zostały wcześniej przez Urszulę Sodel na antenie Radia Kielce.

Urszula Sodel

Anna Mazur