Laboratoria przyszłości na chemii – lekcja otwarta w klasie 7b

Dnia 26.10.2023 r. w klasie 7b odbyła się lekcja otwarta na zajęciach z chemii. Jej tematem był wodór jako jeden ze składników powietrza. Uczniowie poznawali nowe zagadnienia chemiczne wykorzystując m.in. treści ze Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej Ministerstwa Edukacji i Nauki. Elementem innowacyjnym było wykorzystanie fragmentów lekcji odwróconej – uczeń brał udział w realizacji nowych treści wraz z nauczycielem.

Uczniowie utrwalali i ćwiczyli zdobytą wiedzę przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnych, kart porządkujących, ćwiczeń interaktywnych. Nabywali kompetencji kluczowych w czasie pracy indywidualnej i grupowej.

Podczas lekcji wykorzystane zostały również pomoce zakupione w ramach programu #labolatoriaprzyszlosci, mianowicie laptop, ekran dotykowy oraz wizualizer. Uczniowie wykonywali doświadczenia chemiczne, które były prezentowane w powiększeniu na ekranie, co dodatkowo uatrakcyjniło zajęcia i zwiększyło zainteresowanie omawianym tematem.

Dzieci były zainteresowane tematem i zaangażowane w przebieg lekcji. Wszyscy uczyli się w sposób aktywny, a przy tym świetnie bawili!

Anna Stradomska

nauczyciel chemii