Dzień papieski 2023 – montaż slowno-muzyczny pt. „CYWILIZACJA ŻYCIA” w Szkole Podstswowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach.

Z okazji XXIII Dnia Papieskiego 2023, pod hasłem „Cywilizacja życia” uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach z klas VII, oraz członkowie szkolnego chóru pod opieką p. Małgorzaty Walczak przygotowali i zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Skupiał on naszą uwagę się na pielgrzymkach Jana Pawła II po wszystkich kontynentach, celem podkreślenia powszechności głoszenia Dobrej Nowiny o Życiu.

Jan Paweł II odbył 104 pielgrzymki po całym świecie. Odwiedził 129 krajów. Nasza szkolna uroczystość przypadła na dzień 27 października, w dniu, w którym szczególną papieską intencją była modlitwa o pokój na całym świecie. To tego dnia, 27 października – przed laty – w 1986 r. Jan Paweł II, papież z Polski, zaprosił na spotkanie w Asyżu, we Włoszech, wyznawców różnych religii na świecie, aby modlić się razem o pokój.

Wspominając Św. Jana Pawła II przypomnieliśmy sobie wielkie dzieło ewangelizacji, jakie realizował przez 27 lat pontyfikatu Ojciec Święty.

Na zakończenie słowo zachęty do poznawania osoby i nauczania św. Jana Pawła II skierował do wszystkich zebranych Ksiądz Proboszcz Karol Zegan.

Również w ramach obchodów XXIII Dnia Papieskiego najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali „Papieskie kolorowanki”, które zaprezentowano na szkolnej i klasowej gazetce. Dzieci z zainteresowaniem poznawały najważniejsze fakty z życia Papieża-Polaka, uczyły się piosenki o św. Janie Pawle II. i odkrywały jak mogą naśladować Największego z Rodu Polaków.

S. Faustyna Czajkowska

Ks. Konrad Walerczak