CEREMONIAŁ POCZTU SZTANDAROWEGO

Pełnienie służby sztandarowego i osób asystujących jest jedną z najbardziej zaszczytnych funkcji w karierze uczniowskiej, przysługującą nominalnie uczniom klasy najwyższej.

Uroczystość przekazania sztandaru Pocztu Sztandarowego odbyła się w dzień zakończenia roku szkolnego 2022/2023r. – 23.06.2023r.

Ustępującemu Pocztowi Sztandarowemu zostały wręczone Dyplomy Uznania w formie podziękowania za pełnienie ceremoniału Pocztu Sztandarowego oraz godne reprezentowanie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica podczas uroczystości szkolnych na terenie szkoły i poza nią.

Kazusek Maciej kl. 8a

Sobieraj Maria kl.8a

Malinowska Natasza kl.8a

Wujek Jakub kl. 8a

Plech Karolina kl.8b

Gałecka Aleksandra kl.8b

Poczet sztandarowy z wytypowanych uczniów klas VII wyróżnia się w nauce i nienaganną postawą oraz wzorowym zachowaniem w następującym składzie:

Cioroch  Maksymilian kl. 7a
Wypych Kinga kl. 7a
Nowak Amelia kl. 7a

Sztandar szkoły jest dla społeczności szkolnej symbolem Polski, Małej Ojczyzny, jaką jest szkoła i jej najbliższe otoczenie. Posiadanie sztandaru jest dumą całej społeczności szkolnej. Uroczystości z udziałem pocztu sztandarowego wymagają zachowania należytej powagi, a przechowywanie, transport i przygotowanie sztandaru do prezentacji, właściwych postaw jego poszanowania.

Opiekun Pocztu Sztandarowego:
mgr Marta Więckowska