Ósmoklasiści na Giełdzie Szkół Ponadpodstawowych, Targach Edukacji i Dniach Otwartych

W II semestrze uczniowie klas VIII uczestniczyli w Giełdzie Szkół Ponadpodstawowych, Targach Edukacji oraz Dniach Otwartych.

W czasie Giełdy Szkół ósmoklasiści zapoznali się z bogatą ofertą liceów oraz techników i szkół branżowych na rok szkolny 2023/2024. Przy stoiskach przygotowanych przez poszczególne placówki mieli możliwość rozmowy z uczniami i nauczycielami danej szkoły. Mogli również podziwiać prezentacje umiejętności uczniów związane z kierunkami kształcenia.

Poprzez udział w Targach Edukacji pogłębili swoją wiedzę z zakresu oferty szkół średnich. Mieli również możliwość podziwiać pokazy nowoczesnych technologii przygotowane m. in. przez Politechnikę Świętokrzyską.

Nieocenionym doświadczeniem dla uczniów był udział w Dniach Otwartych poszczególnych szkół ponadpodstawowych. Ósmoklasiści odwiedzili:

Zespół Szkół  nr 2
Zespół Szkół Mechanicznych
Zespół Szkół Elektrycznych
IV Liceum Ogólnokształcące
Zespół Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego
V Liceum Ogólnokształcące
Zespół Szkół Zawodowych nr 1
Zespół Szkół nr 3 (VII Liceum Ogólnokształcące, Technikum nr 8)
Zespół Szkół Informatycznych

Wzięli również udział w Dniach Otwartych, które odbywały się w soboty, m.in. I LO, II LO, III LO oraz VI LO.

To były bardzo cenne wydarzenia wspierające uczniów w wyborze dalszej drogi edukacyjno-zawodowej.

Beata Smagór – pedagog szkolny

we współpracy z wychowawcami klas VIII:
p. Aleksandrą Walerczak- Żołobowską,
p. Małgorzatą Gębską-Lisowską,