Odpowiedzialność prawna nieletnich – zajęcia z funkcjonariuszami Policji

W klasach VI-VIII funkcjonariusze Komisariatu I Policji w Kielcach – specjalista do spraw nieletnich we współpracy z dzielnicowymi przeprowadzili zajęcia dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich. Podczas spotkań zapoznali uczniów ze zmianami, jakie wniosła obowiązująca od 1 września ustawa o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali specjalisty, który uświadomił im ewentualne konsekwencje czynów zabronionych przez prawo. Były pytania i kompetentne wyjaśnienia. Ponadto w czasie zajęć podjęte zostały tematy dotyczące bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni w ramach projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze.”

Beata Smagór – pedagog szkolny

we współpracy z wychowawcami klas VI-VIII