NIEZAPOMNIANY WYJAZD KLASY 3A I 3C

W dniach 06.06.-07.06.2023r. uczniowie klas 3a i 3c udali się na dwudniową wycieczkę do Wieliczki. Pierwszego dnia spacerowali po Tężni Solankowej i zwiedzili magiczną Kopalnię Soli trasą turystyczną

„Śladami Legend”. Dzieci dowiedziały się jak pierwsi górnicy dostawali się do wyrobisk oraz jak ciężka była ich praca. Wielkim zaskoczeniem było dla uczniów to, że w dawnych czasach sól była bardzo droga, nazywano ją „Białym złotem”, bo za jeden bałwan solny można było wykupić jedną dzielnicę Krakowa. Noc spędziliśmy w komorze Słowackiego 125 metrów pod ziemią. Następnego dnia po wyjechaniu na powierzchnię udaliśmy się do jedynego w Polsce Muzeum Fonografii. W salach zaprezentowanych jest około 150 eksponatów z dziedziny fonografii. Niektóre z nich liczyły ponad 130 lat. Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy to Zamek w Niepołomicach. Zamek został zbudowany z rozkazu Kazimierza Wielkiego i pełnił funkcje obronne, a także wyruszały z niego wyprawy myśliwskie do pobliskiej Puszczy Niepołomickiej. W trakcie naszego pobytu uczniowie uczestniczyli w warsztatach heraldycznych. Zanim ruszyliśmy w drogę powrotną zjedliśmy pyszny obiad w Zajeździe Celtyckim. Wycieczka bardzo się udało. Myślę, że pozostanie w pamięci wielu uczniów w niej uczestniczących.

Klaudia Gola

Iwona Kościelecka