Finał konkursu „Konstruowanie przez Kodowanie z Jedynką”

26 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach odbył się finał IV edycji Szkolno-Przedszkolnego Konkursu „Konstruowanie przez kodowanie z Jedynką”.

Celem konkursu było kształtowanie wyobraźni przestrzennej, rozwijanie u dzieci umiejętności logicznego myślenia, wprowadzenie młodego człowieka w cyfrowy świat związany z kodowaniem i programowaniem, a jednocześnie podniesienie świadomości ekologicznej dzieci.

W pierwszym etapie konkursu zadaniem 6-letnich uczestników było zaprojektowanie i wykonanie dowolną techniką ulubionej zdrowej przekąski z materiałów z recyklingu.
W finałowym etapie dzieci, które zakwalifikowały się do finału rozwiązywały karty pracy zawierające zadania z kodowania oraz wspólnie uczestniczyli w przygotowanych zabawach również związanych z kodowaniem.

Członkami Jury i jednocześnie sponsorami wszystkich nagród w naszym konkursie byli:
– pani Marzena Nosek – Świętokrzyski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia;
– pani Agnieszka Duda – Dyrektor Dziecięcej Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach;
– pan Piotr – Bogusław Jędrzejczak – Dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” im. Stefana Karskiego;

– pani Olga Midak Kielecki Park Technologiczny;

– pani Justyna Chudzik – Menadżer oddziału Świętokrzyskiego Spice Gears Academy;

– pani Maria Zawadzka – Główny Specjalista w Wodociągach Kieleckich Sp. z o. o.

Decyzją Jury:

I miejsce w konkursie zdobyła Małgorzata Durlik z Przedszkola Samorządowe nr 24;

II miejsce w konkursie zdobyła Iga Krzepkowska z Przedszkola Samorządowe nr 4;

III miejsce w konkursie zdobyła Aleksandra Ulrich z Przedszkola Samorządowe nr 1.

Wyróżnienie w konkursie zdobyli:

Dawid Serafin z Przedszkola Samorządowego Nr 18;

Lena Kołodziej z Przedszkola Samorządowego Nr 24;

Wiktor Janus z Przedszkola Samorządowego Nr 35;

Filip Synowski z Przedszkola Samorządowego Nr 3.

Gratulujemy!

IV edycja Szkolno-Przedszkolnego Konkursu „Konstruowanie przez Kodowanie z Jedynką” została objęta patronatem medialnym przez „Echo Dnia” oraz „Radio Kielce”.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DZIECIOM, NAUCZYCIELOM, CZŁONKOM JURY ORAZ SPONSOROM ZA UDZIAŁ W NASZYM KONKURSIE.

Zapraszamy do udziału w V edycji konkursu w przyszłym roku.

W układzie choreograficznym wystąpiły uczennice z SP 1 „Artystyczne Formy Ruchu”, opiekunowie: pani Marta Więckowska i Ewa Nowak

Marta Pawlak
Ewa Nowak