Świetlicowy Turniej Gier i Zabaw „GORĄCA WIOSNA” fair play

Świetlicowy Turniej Gier i Zabaw „GORĄCA WIOSNA” , zorganizowany w dniu 30 marca 2023 r., przebiegał w wyjątkowo gorącej atmosferze. Uczestnikami turnieju byli wychowankowie świetlicy szkolnej. Program zawierał: rozgrzewkę, zabawy drużynowe w formie wyścigów z wykorzystaniem przyborów typowych i nietypowych, zapoznanie uczniów z pojęciem fair play, jako normą wartości w sporcie, uroczyste rozdanie dyplomów.

Podczas trwania imprezy dzieciom zostało objaśnione znaczenie zwrotu fair play. Uczniowie dowiedzieli się, że zwycięstwo nie jest celem, które należy osiągać za wszelką cenę. Postawa fair play przejawia się w uczciwym przestrzeganiu przepisów gry, a sportowca przestrzegającego jej można poznać po godnym zachowaniu zarówno w sytuacji zwycięstwa, jak i porażki. Wyścigi drużynowe przebiegały w radosnej, pełnej emocji atmosferze, zgodnej z zasadami fair play. Wszyscy zawodnicy zostali zwycięzcami turnieju „GORĄCA WIOSNA”.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom ducha walki i prawdziwie sportowej postawy.

Organizatorzy:
Remigiusz Krzywda – nauczyciel wychowania fizycznego, wychowawca świetlicy