Doradztwo zawodowe w świetlicy szkolnej

Dnia 21 III 23r. świetlica szkolna gościła panie bibliotekarki z PBW w Kielcach. Panie Edyta Grabowska i Iwona Sroczyńska objaśniały ,,świetliczakom”, na czym polega zawód bibliotekarza. Dzieci zapoznały się z elementami księgozbioru: pięknymi wydaniami niektórych ksiąg i książek np. ,,Baśni i bajek” oraz z zapomnianymi obecnie czasopismami dla dzieci: ,,Świerszczyk” i ,,Miś”, czy dużą księgą napisaną językiem Braila ( księgę tę można było odczytywać dotykiem palca).

Przeczytanie wiersza pt. ,,Wszyscy dla wszystkich” J. Tuwima otworzyło pogadankę na temat wymarzonych zawodów jakie chcieliby wykonywać obecni uczniowie klas I-III. Panie rozmawiały o specyfice niektórych zawodów, tych które były kiedyś i tych , które pojawiły się w ostatnich czasach. Były też kalambury i zagadki dotyczące ciekawych profesji.

Była to bardzo ciekawa i twórcza lekcja biblioteczna rozwijająca wyobraźnię o zawodach, za którą pracownicom PBW serdecznie dziękujemy.

Anna Borowska
Agnieszka Rycombel